Looking for design inspiration?   Browse our curated collections!

Join our billboard contest!   Enter by July 31st.

Shop our new kids collection!

Erhan OZBIYIK - Artist

About Erhan OZBIYIK

Learn more about Erhan OZBIYIK from Antalya - Turkey.

Post on Facebook
Post on Twitter
Post on Google+
Post on StumbleUpon
Post on Pinterest

Joined

2012

Followers

76

Visitors

7,776

Art is like drinking delicious spring water.. You drink it and your body thirsts for more..

My name is Erhan and I am creating art with a passion that never ends.
Photography is capturing a moment which is impossible to reproduce it. Having a gift for yourself or your beloved person is something like that. A beautiful gift remains in the heart forever.

I try to be unique and original on my photography. Every image has its own unique moment and lasts forever.I have many images based on different color shades and themes suiting on everywhere. And every image has its own unique inspiration of the moment.
I believe most of my art/products worth to be a part of your thoughts, emotions even your home which I would be honored and appreciated..

By joining my e-mail list, you will know about timely updates regarding promotions and new releases of my works.

All my images are original and all rights reserved. Copying, reproduction, modification, publication, displaying or redistribution, transmission, or exploitation of any of the content, for personal or commercial use, whether in whole or in any part, manipulation and utilizing of all writing, lyrics and images without written permission from me, Erhan B. OZBIYIK is strictly prohibited.

All images ©2006-2016 Erhan B. OZBIYIK


Sanat, bitmeyen bir istekle içilen kaynak suyu gibidir. İçersiniz ve içtikçe müthiş bir istekle daha yoğun içmek istersiniz..

İsmim Erhan ve hiç sonu gelmeyecek bir tutku ile fotoğraf çekiyorum. Fotoğraf, asla tekrarlanamayacak olan anı yakalamaktır. Kendinize ya da sevdiğiniz birisine hediye almak bunun gibi birşeydir, sonsuza kadar akıllarda kalırsınız..Ben de çektiğim fotoğrafların orijinal ve eşşiz olmasına özen gösteriyorum. Her fotoğrafımın sonsuzluğa sahip eşsiz bir anı var..

Çalıştığım fotoğraflarımın tümü farklı renk tonlarından ve temalarından oluşmaktadır. Her fotoğraf karesinin ilham aldığı bir anı vardır..

Elektronik ileti listesine giriş yaptığınızda, promosyonlarım ve eserlerimin yeni sürümleri hakkında bilgilendirileceksiniz..

Tüm resimlerim orijinaldir ve her hakkı saklıdır. Tüm resim ve yazılı sözlerimin, ben Erhan B. OZBIYIK’ın yazılı izni olmadan; kişisel kullanım amacıyla ya da ve ticari kullanım amacıyla, kopyalanması, modifiye edilmesi, çoğaltılması, tekrar üretiminin yapılması, dağıtılması, kesinlikle yasaktır.

Her hakkı saklıdır. 2006-2016 Erhan B. OZBIYIK

Erhan OZBIYIK joined Pixels on October 3rd, 2012.